Най-добрите слушалки за работа, гейминг и спорт
Изборът на подходящия тип слушалки зависи от средата, в която основно ще се носят, както и от целта, за която ще се използват преимуществено. При някои видове дейности удобството, например, е приоритетен фактор за сметка на качеството на звука. При други е обратното или пък се търси балансът между тези показатели.
Докато в една ситуация високото ниво шумоизолация е силно препоръчително, то в друга може да се окаже ненужно или дори опасно, ако става дума за употреба на подобни озвучителни устройства за ушите в динамичната градска среда.
Затова е добре разгледаме някои от основните насоки за употреба на слушалките в ежедневието и да посочим най-удачните варианти във всяко направление.
Като форма на устройствата те биват:
– In-Ear. Това са т.нар. тапи. Най-малките и компактни слушалки
– On-Ear. Покриват ухото, двете слушалки са свързани с лента над главата
– Over-Ear. Още по-голяма разновидност, обхващат цялата ушна мида
– Спортни. Подобно на тапи се поставят в ушния канал, но се и прикрепват към ушната мида
Външният вид, големината и начинът на поставяне също са от съществено значение за това кои устройства в каква ситуация са най-подходящи.
Слушалки за работа
В професионалната дейност слушалки се използват не само в звукозаписно студио или в кулата за управление на полети, ако посочим най-популярните примери, а и в много други работни екосистеми.
По време на трудовия процес е изключително важно да се постигне високо ниво на концентрация, съответно ограничаване на разсейващите елементи от обкръжението. Затова шумоизолацията трябва да е на високо ниво. Освен това, ако работните слушалки са необходими за постоянна комуникация, за провеждане на конферентни разговори (аудио и/или видео), то те трябва да бъдат оборудвани с качествен микрофон, а по възможност да се свързват и безжично към компютър или друго устройство.
Ето някои от най-добрите модели:
– Logitech Zone Wireless. Висок клас безжични слушалки, които могат да се използват за свързване към компютри и мобилни устройства. Има и възможност това да се случва едновременно и в рамките на до 10 метра.
– Jabra Evolve. Много подходяща серия за офис среда, в която трябва да се поддържа комуникация и с колегите в обкръжението, а също така се води и активна комуникация. Степента на шумоизолация се контролира лесно, а Bluetooth свързването е на високо ниво, което позволява движение до 10 метра от устройството. В офиса могат да се използват както On-Ear решения, така и тапи от серията Jabra Elite.
– Sony WH-1000XM3. Висок клас слушалки, при които качеството е гарантирано, независимо от средата и целта на употреба. Безупречен звук при доказано добро функциониране в режим на безжично свързване. По-бюджетна версия от същата марка е Sony MDR.
– Audo Technica. Продуктите на тази марка предлагат добро качество на достъпна цена, като са подходящи и за хора, работещи със звук.
Слушалки за гейминг
Много видове и марки слушалки за работа могат да бъдат подходящи и за почитателите на електронните игри. И все пак, при гейминга се търси по-различно преживяване и усещане от това в офис средата.
Удобството е водещ фактор, но също така имат значение качеството на звука и прецизността на микрофона. За оптимално гейминг преживяване обикновено се търсят съраунд слушалки от Over-Ear тип озвучителни тела. Така на любителите на електронните игри се осигурява обгръщащ звук, с който се потапят в атмосферата.
– Razer Thresher. Тези слушалки предлагат 7.1 съраунд звук с аудио реализъм, какъвто рядко се среща. Тази серия се предлага в различни варианти – както за PS4, така и за Xbox. Razer Kraken също е силно предпочитан от геймърите модел.
– Logitech G935. Една от сериите с най-високо ниво на технологично оборудване. Може да се играе както безжично, така и с кабелно свързване. Pro-G драйверите дават изключителна детайлност. Logitech Pro Gaming също е удачна серия.
– Trust GXT. Официално лицензиран PS4 продукт, който носи чист и мощен звук. При това моделите от тази серия са на доста достъпна цена.
– Genesis. Вероятно ще срещнем противници на това тази марка да бъде поставяна редом с предходните. Но от бюджетните варианти определено е сред най-търсените, като има причина за това.
Слушалки за спорт
Тук вече основното изискване е удобство при употреба. За това in-ear вариантите са най-предпочитани. Тапите са комфортни за използване при джогинг, фитнес, колоездене и много други, тъй като се закрепват лесно, не тежат, не стърчат и почти не се усещат.
При спортуване и най-общо казано физическа дейност шумоизолацията не е от толкова съществено значение, а и при този вид слушалки високото ниво на звука може да бъде опасно за слуха. Има безжични bluetooth спортни слушалки, които са свързани с кабел, но той служи само за придържане или прикрепване.
– JBL Yurbuds. Един от най-добрите варианти за спортни слушалки. Twist Lock технология гарантира стабилност при носене. Доказано влагоустойчиви, което е особено важно при физическа активност.
– Skullcandy Smokin Buds 2. Много интересен и удобен модел с нископрофилно закрепваща яка вместо кабел. Тези слушалки са създадени така, че да се приспособяват максимално добре към формата на ушния канал.
– Cellularline Thorpedo. Ето и слушалки за плуване. Водоустойчивост от най-висока класа, гарантирана от сертификата IPX8 – това означава, че продължават да работят и на 2 метра дълбочина.
– RHA MA650/750 WA. Удобен дизайн за носене през целия ден, благодарение на лентата за врат. Bluetooth слушалки, при които звукът се контролира с три бутона и бързо се преминава от музика към обаждане и обратно.
При всички описани модели, независимо от това в какъв ценови клас попадат, сме посочили продукти, отличаващи се с високо ниво на предаване на звуковата информация. Защото това все пак е първостепенно, когато търсим слушалки, независимо от средата и целта.
Коментари
Вашият коментар